کاهش سن معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر به 2 تا 3 سال در لایحه هوای پاک

ساخت وبلاگ
چکیده : معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از کاهش سن معاینه فنی خودروهای صفر به 2 الی 3 سال خبر... با عنوان : کاهش سن معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر به 2 تا 3 سال در لایحه هوای پاک بخوانید :

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از کاهش سن معاینه فنی خودروهای صفر به 2 الی 3 سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در برنامه تلویزیونی «باصبح» بیان کرد: تقریبا از اوایل دولت تدبیر و امید، ما در زمینه هوای پاک روی لایحه ای کار کردیم، که این لایحه ای روزآمد باشد تا مقررات لازم را برای تمام کسانی که در یک شهر فعال هستند اعم از بحث توزیع سوخت، منابع متحرک یعنی خودروها، رفتن به سمت استفاده از خودروهای پاک و حمل و نقل عمومی، صنایع و معادن اطراف و داخل شهرها، کوتاه کردن سن معاینه فنی به 2 تا 3 سال، پرداختن به بحث گرد و غبار برای اولین بار و... اجرایی شوند. این قانون، قانون پیشرویی است و آماده برای ارائه در صحن علنی مجلس است.

ابتکار تأکید کرد: ما در این سه سال برنامه (کاهش آلودگی هوا) را مجدد در دستور کار دولت قرار دادیم که به طور مرتب بررسی، بازنگری و تصویب شد و سازوکار مدیریتی یکپارچه آن را فعال کردیم. در حال حاضر 8کلان شهر برنامه کاهش آلودگی هوا دارند. اولین کار دولت تلاش برای ارتقای کیفیت سوخت یعنی بنزین که مهمترین سوخت مصرفی کلان شهر هاست بوده است. طبق تأکیدات رییس جمهور به جایگاه های سوخت توجه ویژه ای شده تا کسی تخطی نکند. خوشبختانه میزان بنزن ها به حداقل رسیده است. کیفیت گازوییل بهتر شده، میزان مصرفی مازوت در نیروگاه ها به 5 درصد خواهد رسید و گاز طبیعی جایگزین آن می شود.
قرار بود تولید خودرو ها در ایران از سال 86 بر اساس استانداردهای یورو 2004 باشد که متأسفانه این اتفاق تا سال 92 رخ نداد در دولت یازدهم با مهندس نعمت زاده همکاری بسیار خوبی را شروع کردیم و تمام خودروسازان استاندارد یورو 2004 را اجرا کردند. در ضمن از تمام خطوط تولید خودرو در ایران بازرسی صورت می گیرد هر کجا که همخوانی با استاندارد وجود نداشته باشد، خودروها نمره گذاری نخواهند شد. تمام موتور سیکلت ها از اول مهر ماه امسال انژکتوری شدند. خودروهای فرسوده از رده خارج و اوراق می شوند.

...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 12:27